Hakkımızda

Hakkımızda

1976 yılında metal bahçe mobilyaları üretimiyle ticari hayatına başlayan  Ferit Celal CENGİZ 1992 yılında Ahmet Faruk CENGİZ ve Hasan AYTEKİN ile birlikte Aytekin&Cengiz LTD. ŞTİ, yi kurarak  Demir sac profil boru satışına ve ferforje imalatına başlamıştır. Demir Sac Profil boru ticaretinde geçen yılların akabinde Hasan Aytekin ortaklıktan ayrılmış ve  hisselerini Ferit Celal Cengiz ve Ahmet faruk Cengiz'e satmıştır. Ünvanımız daha sonra CENGİZLER DEMİR SAC MÜH LTD ŞTİ  olarak değişmiştir. Ferforje üretiminde geçen 15 yıllık zamanda kazanılan deneyimlerle, mevcut iş kollarına ek olarak ferforje makineleri imalatına başlanmıştır. 2000 li yılların başlarında başta tüm Türkiye olmak üzere, çevre ülkelere makine satışı ve ihracaatına başlanmıştır. Şirket ortaklarından Sevgili Amcam, adaşım, Rahmetli Ahmet Faruk Cengizin vefatı üzerine 2012 yılından 2022 yılına kadar CENGİZLER DEMİR SAC MÜH LTD ŞTİ nin iki ayrı ortağı Soner Faruk CENGİZ ve Celal CENGİZ olmuştur.

2023 yılına girmeden önce şirketin tüm hisselerini satın alan Soner Faruk CENGİZ, artık yeni bir enerji ve sinerjii ile yoluna devam etmektedir.

Makinelerimiz özellikle Romanya,Bulgaristan,Cezayir, Türki Cumhuriyetler, Arap ülkeleri, Afrika ülkeleri, Asya Pasifikte talep görmekte olup A.B.D , G.Kore gibi teknoloji devi ülkelerde dahi kabul görmektedir.

Firmamız, anahtar teslimi ferforje üretim hattı, trapez hattı, mangal kömürü fırını, metal işleme kalıpları ve ihityaca özel makinalar  konusunda siz değerli sektör temsilcilerine her zaman yardımcı olacaktır.

Saygılarımızla,

Soner Faruk CENGİZ, CENGİZLER DEMİR SAC MÜH LTD ŞTİ, adına

Ferit Celal CENGİZ’ e minnettarım...